středa 3. prosince 2014

Krasný adventní čas

Tak zase nakonec je tu ten prosinec. Ne nebojte nebudu trapně sentimentální, ač si to tento čas vyžaduje a jindy bych tomuto kouzlu podlehla taky a moc ráda, ale doma marodíme už skoro 14 dní. Honzík opět bojuje se zánětem průdušek a já na tom nejsem o moc líp. Navíc stavba domu dává zabrat a do toho krásný adventní čas... 

Ale protože máme Honzíka, nemůžu ho přeci o to kouzlo ochudit, právě nyní, kdy jako skoro 4letý vše tak intenzivně prožívá. V neděli jsme spolu pekli první perníčky, které jsou už skoro snězené. Moc jsme si to užili. Honzík bral těsto jako speciální plastelínu a vykrajoval jak o život.

A večer jsme pak dokončili adventní kalendář s domečkama. Myslím, že se docela povedl. :)
Domečky si můžete stáhnout zde . jednotlivé domečky jsem opatřila šňůrkou a pověsila na nabarvenou větev. Světýlka z Tchibo ještě dodali potřebné sváteční kouzlo. V každém domečku je malé autíčko - někdy čokoládové někdy na hraní, však toho mlsání bude ještě dost a dost.

Ovšem adventní svícen jsem letos trošku odbyla, ale v tom minimalistickém provední se mi vlastně i docela líbí. Mám doma spoustu krásných dřevěných destiček  - vzorky od dodavatelů nábytku. Destička 9x23cm z tmavé třešně, s lesklým povrchem mi připadala dostatečně slavnostní, na ni jsem ještě vytvořila dekor trojúhleníků ze zrcadlové samolepicí tapety. Krásně se v nich světlo svíček bude odrážet.
Svíčky jsem koupila úplně obyčejné a chtělo to ještě "něco" a tak jsem z tapety ještě vystříhala číslice a hned jsou mnohem zajímavější.

Větvičky jsem jen dala do  vázy ozdobené motivem stromečků ve stylu  Fine little day. Krásný Vánoční motiv, co říkáte ... stromečky jsou také ze zrcadlové tapety, takže všechno se třpytí, svítí, blýská ... no, ještě uklidit doma a myslím, že Ježíšek nás pochválí...

Žádné komentáře :

Okomentovat