čtvrtek 4. září 2014

Nový make up pro krabice od bot

Kam s drobnostmi a osobními předměty ? Vyhazovat je úplně nechci, přeci jen to jsou předměty, ke kterým se váže řada vzpomínek a pohled na ně mi vždy připomene, co jsem prožila nebo kde jsem byla. 
Kam je ale schovat ? Co do nějaké stylové krabičky ? Navíc nyní, kdy jako máma, manželka a architektka mám čím dál méně času na úklid a utírat prach je něco, co prostě musím udělat. Přece jen, na schované věci vám prach nepadá a poslední dobou se právě těmito "nezbytnými" zbytečnostmi  už tolik neobklopuji , takže je raději uložím do krabic.

Takže kde vzít ty stylové krabičky ? Zde jsem se věnovala dekorování dřevěných krabiček, ale pokud je doma nemáte, můžete využít např. krabice od bot. Samozřejmě je nutné je nějak předělat, vyzdobit, zrenovovat, prostě vdechnout jim nový život. Můžete je natřít, polepit nějakým hezkým papírem nebo hezkou látkou. Já jsem tentokrát sáhla po látce. Látkové krabice jsou přeci jen něčím zajímavější a navíc textil ochrání krabici proti oděrům lépe než nátěr či papírový přebal.

Sáhla jsem samozřejmě po látkách v oblíbeném černobílém provedení. Látku jsem nalepovala lepidlem v tyčince. Lepidlo je jemné a látkou neprosakuje, takže celý výtvor velmi rychle schne. Lepidlo dobře drží a proces byl tak jednoduchý, že to zvládne opravdu každý. Efekt je super, krabice vám pomohou skvěle udržet pořádek a navíc jsou velmi trendy. Použít je můžete na cokoliv, co v domácnosti používáte, ale nemusí to být stále na očích.
Vyzkoušejte ...


Co budeme potřebovat : krabice od bot nebo čehokoliv jiného, od spotřebičů, elektroniky, potravin ... dále potřebujeme látky - nezapoměňte, že krabice by měly být zajímavé a výrazné, ale barvou či vzorem by měly zapadat do vašeho interiéru.  A dále nůžky a lepidlo v tyčince.


 a jdeme na to  ...


Látku ustříhněte tak velkou, aby pohodlně zabalila celou krabici a ještě o zhruba 2-3cm navíc, které se zahnou dovnitř krabice. Vnitřek můžeme nechat obyčejný, ale samozřejmě i ten můžeme vyzdobit a tím celou krabici začistit a zdokonalit - např. černý tvrdší papír by byl určitě moc hezký.


Nejdříve lepidlem potřete celé dno, pak krabici položte doprostřed látky, pozor na vzor látky, aby vám křivé nalepení celou práci nezkazilo. Látku dobře vypněte a uhlaďte, aby nevznikaly prázdné bubliny pod látkou.  Poté nastříhněte boční strany, tak jak je na foto a  postupně přilepujte jednotlivé strany a okamžitě též zalepte konce dovnitř krabice.


a nyní víčko krabice. já jsem použila látku s opačně barevným vzorem , tedy inverzní proti látce na krabici. postup je stejný.

a mám hotovo můžete využít  i v dětském pokoji,  kam pozvolna mezi záplavu barevných 
hraček propašovávám černobílý styl.


Žádné komentáře :

Okomentovat