INFO O MĚ

Dobrý den, přátelé
                                           vítejte na mém blogu ...
Tento prostor věnuji psaní o mé práci - tedy interiérovému designu a architektuře a NORDIC stylu.
Jmenuji se Lucie Vlachová,

narodila jsem se v roce 1974 v Moravské Třebové, kde jsem žila až do svých 20let. Poté jsem se přestěhovala do Prahy, kde jsem studovala  Fakultu architektury na ČVUT a zůstala zde i po studiích až do roku 2014, tedy dalších 20let.
Nyní mě čeká další životní etapa, kdy začínám žít na venkově ( v blízkosti Prahy ) se synem Honzíkem, manželem a dvěma kočičkami Justýnkou a Michellkou. Zařizujeme právě naše nové venkovské sídlo a tak se s vámi budu dělit i o zážitky přímo z realizace.

Moje práce je od počátku mým koníčkem. Už jako malá holka jsem si hrála s malým nábytečkem a v pubertě jsem neustále stěhovala svůj pokoj. Studium architektury bylo pro mne jasnou volbou. Po studiu jsem působila v několika architektonických atelierech. Např. u architekta Radana Hubičky nebo architekta Alexandra Mandiče, kteří mě asi ovlivnili nejvíce.

V roce 2005 jsem začala působit pod značkou MIXTUM DESIGN -  a to společně se svojí kolegyní Ing.arch. Andreou Plodkovou, se kterou jsme založily interiérové studio s návrhy interiérů. Poté jsem působila již samostatně, dál pod značkou mixtum design.

Jako architektka se zajímám o vše kreativní a krásné a snažím se o to, aby i Vaše domovy byly zajímavé a podtrhovaly Vaši povahu a životní styl.
Miluji skandinávský design pro jeho čistotu, jednoduchost a lásku k přírodě a k přírodním materiálům. Také dokonalost černobílé kombinace - je tak nadčasová a kompatibilní - vždy se hodí ke všem stylům.


děkuji za návštěvu.
Vaše mixtum