sobota 2. ledna 2016

Co přinesl loňský rok ...

... asi si říkáte, kdepak jsem se ztratila, že se tu nic nového neděje. Loňský rok byl pro mě a mou rodinu velmi hektický a zároveň úžasný. Konečně jsme dostavěli náš milovaný dům za Prahou, všechny byty v něm jsou pronajaté a i soukromá školka funguje. Ačkoliv nebylo to vždy úplně jednoduché a zejména Stavební úřad a jeho milé úřednice nám pěkně zatopily už v srpnu, všechno se povedlo.

Ovšem co nám hlavně loňský rok přinesl je nový člen rodiny. Jmenuje se Matěj a za týden mu bude 14 měsíců. K našemu Honzíkovi jsme si v srpnu osvojili dalšího chlapečka. Tehdy 9měsíčního. Stala jsem se ze dne na den dvojnásobnou šťastnou mámou. Matýsek je úžasně hodný a je to to nejkrásnější dítě, jaký jsem kdy viděla. Já, vím, že to říkáte všechny, ale on fakt je. :)
(Pokud by vás někoho zajímala problematika adopce, klidně mě oslovte.)

Letošní Vánoce byly tolik rozdílné od loňských... Buhužel zatím nemám troubu, takže pečení cukroví jsem si letos odpustila, ale jinak bylo všechno tak, jak jsem si to celý rok v duchu představovala... Náš minimalistický vánoční stromeček je sice umělý a letos je ozdoben jen černými papírovými hvězdami, které jsem s Honzíkem vyráběla jeden adventní večer, ale je prostě náš a návštěvám se moc líbil. Kalendář na rok 2015 jsme si na památku před Vánocemi ještě doplnili našimi otisky rukou, jednou bude mít pro nás velkou cenu :) a nekonečný kalendář - oba z dílny šikovné Šárky Ma maison blanche.
Náš interiér ještě zdaleka není hotový a se 2 dětmi to půjde ještě pomaleji, ale o to víc to promýšlím a dolaďuji a dávám tomu čas.

 Jsme tedy na novém místě. Už dlouho jsem měla pocit, že nikam nepatřím. Z mé rodné Moravské Třebové jsem odešla ve svých 20, takže Třebovačka už opravdu nejsem. V Praze jsem žila dalších 20let a stále tam mám trvalé bydliště, ale jako Pražačka už se taky necítím. Minulé 2 roky v pronájmu v Mirošovicích mi tuto krizi identity ještě prohloubily, ale teď konečně ... máme zde už nové přátele, za které velké dík, Honzík má nové kamarády a já se cítím konečně opět doma !!!

Takže vítej Nový roku 2016... buď  stejně úžasný a přinášej nám samé dobré zprávy a dny plné lásky, pohody a přátelství.

Žádné komentáře :

Okomentovat